on this page: standings | schedule | contacts

Standings for Boys U13 Div 2B

# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 CAU Jaguars 2010 8 7 0 1 37 2 35 22 2.75
2 CMF Wanderers 8 7 1 0 46 9 37 21 2.63
3 PCE Rovers (Brownsey) 8 7 1 0 42 11 31 21 2.63
4 RMSC U13B2D2 (Williams/Parker) 8 6 2 0 28 6 22 18 2.25
5 VUFC Hawks 8 5 1 2 27 12 15 17 2.13
6 AYSC United 8 4 3 1 25 28 -3 13 1.63
7 BCT BCT BARCA MINIONS 2010 6 3 3 0 22 22 0 9 1.50
8 FCF White U13 6 2 3 1 13 14 -1 7 1.17
9 LUSA DEARS23 8 2 4 2 22 25 -3 8 1.00
10 RFC Athletic 7 2 4 1 9 20 -11 7 1.00
11 MSC Mission Vikings 6 1 4 1 10 27 -17 4 0.67
12 ASA Storm 7 0 6 1 4 33 -29 1 0.14
13 CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED 7 0 7 0 3 30 -27 0 0.00
14 RFC Strikers 7 0 7 0 6 55 -49 0 0.00
● denotes team points have been adjusted

to division schedule
to division contacts
to schedules page


Schedule for Boys U13 Div 2B

Saturday, April 8 (week 2)
Easter
Saturday, April 15 (week 3)
match # time field home away
1102285 11:00am UBC Ken Woods Turf
VUFC Hawks 4 0 ASA Storm
1102286 1:45pm Hugh Boyd Blue RFC Strikers 1 6
BCT BCT BARCA MINIONS 2010
1102287 9:30am Gates Park Turf 2
PCE Rovers (Brownsey) 6 0 CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED
1102288 4:00pm Willoughby SW LUSA DEARS23 1 2
FCF White U13
1102289 1:00pm Town Centre Fridge
CMF Wanderers 7 3 MSC Mission Vikings
1102290 2:00pm Burnaby North turf
CAU Jaguars 2010 5 0 RFC Athletic
1102291 9:00am Aldergrove Athletic Park West turf AYSC United 0 5
RMSC U13B2D2 (Williams/Parker)
Saturday, April 22 (week 4)
match # time field home away
1102292 4:00pm Matsqui Rec Centre #4 Full Field ASA Storm np np RFC Strikers Please log into your Team Portal to report the score
1102294 12:00pm Exhibition Field Main Stadium CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED 0 1
LUSA DEARS23
1102295 9:30am Charles Best
CMF Wanderers 4 1 FCF White U13
1102296 5:00pm Mission Sports Park Turf Field # 10 MSC Mission Vikings 0 5
CAU Jaguars 2010
1102297 3:30pm Hugh Boyd Red RFC Athletic 0 2
RMSC U13B2D2 (Williams/Parker)
1102298 11:30am UBC Ken Woods Turf
VUFC Hawks 6 0 AYSC United
Saturday, April 29 (week 5)
match # time field home away
1102299 12:00pm Gates Park Turf 1
PCE Rovers (Brownsey) 6 1 ASA Storm
1102300 2:00pm Routley Park LUSA DEARS23 2 7
BCT BCT BARCA MINIONS 2010
1102301 1:30pm Town Centre Fridge
CMF Wanderers 10 0 CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED
1102302 12:00pm Burnaby North turf
CAU Jaguars 2010 3 0 FCF White U13
1102303 4:45pm Golden Ears turf
RMSC U13B2D2 (Williams/Parker) 8 0 MSC Mission Vikings
1102304 9:00am Aldergrove Athletic Park West turf
AYSC United 3 1 RFC Athletic
1102305 9:30am Richmond High RFC Strikers 1 8
VUFC Hawks
Sunday, April 30 (week 5)
match # time field home away
1102293 12:30pm Cougar Creek Full field BCT BCT BARCA MINIONS 2010 3 5
PCE Rovers (Brownsey)
Saturday, May 6 (week 6)
match # time field home away
1102306 2:00pm Matsqui Rec Centre Turf #2 ASA Storm 3 3 LUSA DEARS23
1102307 11:15am Newton Athletic 2 Turf BCT BCT BARCA MINIONS 2010 3 5
CMF Wanderers
1102308 12:00pm Exhibition Field Main Stadium CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED 1 5
CAU Jaguars 2010
1102309 6:00pm Pitt Meadows Secondary Turf
RMSC U13B2D2 (Williams/Parker) 2 0 FCF White U13
1102310 1:45pm Mission Senior Secondary MSC Mission Vikings 3 3 RFC Athletic
1102312 1:45pm Hugh Boyd Blue RFC Strikers 2 10
AYSC United
Saturday, May 13 (week 7)
match # time field home away
1102313 1:30pm Centennial Secondary turf Turf
CMF Wanderers 4 0 ASA Storm
1102314 11:45am Burnaby North turf
CAU Jaguars 2010 9 0 BCT BCT BARCA MINIONS 2010
1102315 4:30pm Pitt Meadows Secondary Turf
RMSC U13B2D2 (Williams/Parker) 5 1 CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED
1102316 1:45pm Hugh Boyd Blue RFC Athletic 1 7
FCF White U13
1102317 9:00am Aldergrove Athletic Park West turf
AYSC United 3 2 MSC Mission Vikings
1102318 11:00am Willoughby turf NE LUSA DEARS23 4 4 VUFC Hawks
1102319 11:45am Gates Park Turf 1
PCE Rovers (Brownsey) 8 1 RFC Strikers
Saturday, May 20 (week 8)
Victoria Day
Saturday, May 27 (week 9)
match # time field home away
1102320 10:30am Matsqui Rec Centre Turf #2 ASA Storm 0 7
CAU Jaguars 2010
1102321 12:30pm Cougar Creek Full field
BCT BCT BARCA MINIONS 2010 3 0 RMSC U13B2D2 (Williams/Parker)
1102322 12:00pm Chilliwack Secondary FF CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED 0 1
RFC Athletic
1102323 4:45pm Mission Sports Park Turf Field # 10 MSC Mission Vikings np np FCF White U13 Please log into your Team Portal to report the score
1102324 10:00am UBC Warren Turf VUFC Hawks 0 5
CMF Wanderers
1102325 1:45pm Hugh Boyd Blue RFC Strikers 0 6
LUSA DEARS23
1102326 11:45am Gates Park Turf 1
PCE Rovers (Brownsey) 6 1 AYSC United
Sunday, May 28 (week 9)
match # time field home away
1102311 9:00am University Hill turf
VUFC Hawks 2 1 PCE Rovers (Brownsey)
Saturday, June 3 (week 10)
match # time field home away
1102327 2:00pm Westview Secondary Turf
RMSC U13B2D2 (Williams/Parker) 6 0 ASA Storm
1102328 1:45pm Hugh Boyd Blue RFC Athletic np np BCT BCT BARCA MINIONS 2010 Please log into your Team Portal to report the score
1102329 4:30pm Heritage Middle School
MSC Mission Vikings 2 1 CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED
1102330 9:00am Aldergrove Athletic Park West turf AYSC United 3 3 FCF White U13
1102331 12:00pm Burnaby North turf CAU Jaguars 2010 1 1 VUFC Hawks
1102332 10:00am Town Centre Mobilio
CMF Wanderers 11 0 RFC Strikers
1102333 11:00am Noel Booth turf LUSA DEARS23 2 4
PCE Rovers (Brownsey)
Saturday, June 10 (week 11)
match # time field home away
1102334 4:00pm Matsqui Rec Centre Turf #2 ASA Storm 0 3
RFC Athletic
1102335 4:15pm Newton Athletic 2 Turf BCT BCT BARCA MINIONS 2010 np np MSC Mission Vikings Please log into your Team Portal to report the score
1102336 12:00pm Exhibition Field Main Stadium CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED np np FCF White U13 Please log into your Team Portal to report the score
1102337 11:00am UBC Warren Turf
VUFC Hawks 2 0 RMSC U13B2D2 (Williams/Parker)
1102338 1:45pm Hugh Boyd Blue RFC Strikers 1 6
PCE Rovers (Brownsey)
1102339 1:30pm Town Centre Fridge CMF Wanderers 0 2
CAU Jaguars 2010 League Final
1102340 12:30pm Noel Booth turf LUSA DEARS23 3 5
AYSC United

to top
to division standings
to division contacts
to schedules page


Contacts Boys U13 Div 2B

teamcontactcontact
CAU Jaguars 2010 Tak Yukawa
604-818-2934
[javascript protected email address]
Matt Yasinchuk
604-209-4718
[javascript protected email address]
ASA Storm Zachary Yeomans
604-614-1112
[javascript protected email address]
AYSC United Felipe de la Fuente
604-991-5275
[javascript protected email address]
Erin Caldwell
604-250-5619
[javascript protected email address]
CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS RED SHAUN CALVER
604-819-4223
[javascript protected email address]
LUSA DEARS23 KEVIN DEAR
604-742-3412
[javascript protected email address]
DEREK GOSLING
604-362-8569
[javascript protected email address]
MSC Mission Vikings Trevor Elliot
604-765-9929
[javascript protected email address]
CMF Wanderers Tiarnan King
604-475-1684
[javascript protected email address]
PCE Rovers (Brownsey) Paul Brownsey
604-945-0512
[javascript protected email address]
Jason Schneider
604-723-7383
[javascript protected email address]
RMSC U13B2D2 (Williams/Parker) Andre Williams
778-792-8940
[javascript protected email address]
Jay Parker
604-649-4273
[javascript protected email address]
FCF White U13 Sergio Avalos
604-710-6994
[javascript protected email address]
FreddyƊZabarel
778-922-2421
[javascript protected email address]
RFC Athletic Liam Rowley
[javascript protected email address]
RFC Strikers Hashim Alms
[javascript protected email address]
BCT BCT BARCA MINIONS 2010 JAG DHILLON
604-825-5262
[javascript protected email address]
VUFC Hawks Stuart Ritchie
604-612-4741
[javascript protected email address]
Scott Mosher
604-306-6821
[javascript protected email address]

to top
to division standings
to division schedule
to schedules page




Search for your team
Please enter a whole or partial team name, eg. Crush or CAU