on this page: standings | schedule | contacts

Standings are not available
BCSA rules do not allow standings for U13 and younger to be displayed

Schedule for Girls U13 Intake Dev 3 - Red

Sunday, April 7 (week 1)
match id# time field home score away
Sunday, April 7 2406454 9:00am Hugh Boyd Blue South RUFC Lions 12/13 KYSA Eagles
 
Sunday, April 7 2406459 9:00am Cloverdale Athletic Park Turf #3 SUSC Lyonnaise 12F GAC Panthers 12F
 
Sunday, April 7 2406455 10:30am Walnut Grove turf 8v8 #2 LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24 VAFC Blaze
 
Sunday, April 7 2406460 10:30am Cloverdale Athletic Park Turf #3 SUSC Thunderbirds 12F LUSA LANGLEY UTD WEBERS24
 
Sunday, April 7 2406456 2:00pm Mission Sports Park Field 9 turf MSC Cheetahs SUSC Man United 12F
 
Sunday, April 7 2406457 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 North CFC 12F Team 1 - Stuart NDFC Blue 12F
 
Sunday, April 7 2406458 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 South CFC 12F Team 3 - Gill CFC 12F Team 2 - Chohan
 
Sunday, April 14 (week 2)
match id# time field home score away
Sunday, April 14 2406463 9:00am North Delta Cmty Park Delsom South NDFC Blue 12F MSC Cheetahs
 
Sunday, April 14 2406467 9:00am Hugh Boyd Blue South RUFC Lions 12/13 SUSC Thunderbirds 12F
 
Sunday, April 14 2406465 10:15am Hjorth Road Turf #2 South 8v8 GAC Panthers 12F CFC 12F Team 3 - Gill
 
Sunday, April 14 2406461 11:30am Empire Field S W Turf VAFC Blaze KYSA Eagles
 
Sunday, April 14 2406462 1:00pm Don Christian Park East Grass SUSC Man United 12F LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24
 
Sunday, April 14 2406464 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 North CFC 12F Team 2 - Chohan CFC 12F Team 1 - Stuart
 
Sunday, April 14 2406466 3:00pm Walnut Grove turf 8v8 #2 LUSA LANGLEY UTD WEBERS24 SUSC Lyonnaise 12F
 
Sunday, April 21 (week 3)
match id# time field home score away
Sunday, April 21 2406474 8:45am Empire Field N W Turf VAFC Blaze RUFC Lions 12/13
 
Sunday, April 21 2406473 10:00am Don Christian Park East Grass SUSC Lyonnaise 12F SUSC Thunderbirds 12F
 
Sunday, April 21 2406472 12:00pm South Surrey Athletic Park #8 South CFC 12F Team 3 - Gill LUSA LANGLEY UTD WEBERS24
 
Sunday, April 21 2405494 1:00pm MacNeill North 2 FFC Strikers VAFC Infinity
 
Sunday, April 21 2406468 1:00pm Trillium E B KYSA Eagles SUSC Man United 12F
 
Sunday, April 21 2406470 1:00pm Mission Sports Park Field 9 turf MSC Cheetahs CFC 12F Team 2 - Chohan
 
Sunday, April 21 2406471 1:30pm South Surrey Athletic Park #8 North CFC 12F Team 1 - Stuart GAC Panthers 12F
 
Sunday, April 21 2406469 4:30pm Walnut Grove turf 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24 NDFC Blue 12F
 
Sunday, April 28 (week 4)
match id# time field home score away
Sunday, April 28 2408233 SUSC Lyonnaise 12F — BYE
Sunday, April 28 2408236 11:00am Hugh Boyd Blue South RUFC Lions 12/13 CFC 12F Team 1 - Stuart
 
Sunday, April 28 2408240 11:30am Don Christian Park East Grass SUSC Thunderbirds 12F VAFC Blaze
 
Sunday, April 28 2408234 11:45am Hjorth Park Turf #2 GAC Panthers 12F LUSA LANGLEY UTD WEBERS24
 
Sunday, April 28 2408238 12:30pm Trillium W A KYSA Eagles NDFC Blue 12F
 
Sunday, April 28 2408239 1:00pm Don Christian Park East Grass SUSC Man United 12F MSC Cheetahs
 
Sunday, April 28 2408235 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 South CFC 12F Team 2 - Chohan FFC Strikers
 
Sunday, April 28 2408237 3:00pm Walnut Grove turf 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24 CFC 12F Team 3 - Gill
 
Sunday, May 5 (week 5)
match id# time field home score away
Sunday, May 5 2408241 GAC Panthers 12F — BYE
Sunday, May 5 2408242 9:00am Walnut Grove turf 8v8 #2 LUSA LANGLEY UTD WEBERS24 CFC 12F Team 2 - Chohan
 
Sunday, May 5 2408243 9:00am King George South FFC Strikers RUFC Lions 12/13
 
Sunday, May 5 2408246 9:00am North Delta Cmty Park Delsom South NDFC Blue 12F SUSC Man United 12F
 
Sunday, May 5 2408247 10:30am Memorial South N VAFC Blaze SUSC Lyonnaise 12F
 
Sunday, May 5 2408248 11:30am Hatzic Middle School Oval East MSC Cheetahs SUSC Thunderbirds 12F
 
Sunday, May 5 2408244 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 North CFC 12F Team 1 - Stuart LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24
 
Sunday, May 5 2408245 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 South CFC 12F Team 3 - Gill KYSA Eagles
 
Sunday, May 12 (week 6)
match id# time field home score away
Sunday, May 12 2408252 tba tba KYSA Eagles CFC 12F Team 1 - Stuart
 
Sunday, May 12 2408249 CFC 12F Team 2 - Chohan — BYE
Sunday, May 12 2408250 9:00am Hugh Boyd Blue RUFC Lions 12/13 LUSA LANGLEY UTD WEBERS24
 
Sunday, May 12 2408253 11:00am Cloverdale Athletic Park Turf #3 SUSC Man United 12F CFC 12F Team 3 - Gill
 
Sunday, May 12 2408254 11:30am Mission Sports Park Field 9 turf MSC Cheetahs NDFC Blue 12F
 
Sunday, May 12 2408255 11:45am Hjorth Park Turf #2 GAC Panthers 12F VAFC Blaze
 
Sunday, May 12 2408251 12:00pm Walnut Grove turf 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24 FFC Strikers
 
Sunday, May 12 2408256 12:30pm Cloverdale Athletic Park Turf #3 SUSC Lyonnaise 12F SUSC Thunderbirds 12F
 
Saturday, May 18 (week 7)
Victoria Day
Sunday, May 26 (week 8)
match id# time field home score away
Sunday, May 26 2408257 RUFC Lions 12/13 — BYE
Sunday, May 26 2408258 9:00am Willoughby SW 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD WEBERS24 LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24
 
Sunday, May 26 2408263 12:00pm Don Christian Park East Grass SUSC Thunderbirds 12F GAC Panthers 12F
 
Sunday, May 26 2408264 1:30pm Don Christian Park East Grass SUSC Lyonnaise 12F MSC Cheetahs
 
Sunday, May 26 2408259 1:45pm Minoru 2 East FFC Strikers KYSA Eagles
 
Sunday, May 26 2408262 2:30pm Memorial South S VAFC Blaze CFC 12F Team 2 - Chohan
 
Sunday, May 26 2408260 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 North CFC 12F Team 1 - Stuart SUSC Man United 12F
 
Sunday, May 26 2408261 3:00pm South Surrey Athletic Park #8 South CFC 12F Team 3 - Gill NDFC Blue 12F
 
Sunday, June 2 (week 9)
match id# time field home score away
Sunday, June 2 2408267 tba tba SUSC Man United 12F FFC Strikers
 
Sunday, June 2 2408265 LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24 — BYE
Sunday, June 2 2408272 10:15am Tom Binnie West GAC Panthers 12F SUSC Lyonnaise 12F
 
Sunday, June 2 2408268 10:30am North Delta Cmty Park Delsom Mid NDFC Blue 12F CFC 12F Team 1 - Stuart
 
Sunday, June 2 2408270 11:00am Hugh Boyd Blue South RUFC Lions 12/13 VAFC Blaze
 
Sunday, June 2 2408269 11:30am Mission Sports Park Field 9 turf MSC Cheetahs CFC 12F Team 3 - Gill
 
Sunday, June 2 2408266 12:30pm Van Tech turf KYSA Eagles LUSA LANGLEY UTD WEBERS24
 
Sunday, June 2 2408271 1:30pm South Surrey Athletic Park #8 North CFC 12F Team 2 - Chohan SUSC Thunderbirds 12F
 
Sunday, June 9 (week 10)
match id# time field home score away
Sunday, June 9 2408275 tba tba FFC Strikers NDFC Blue 12F
 
Sunday, June 9 2408278 tba tba SUSC Thunderbirds 12F RUFC Lions 12/13
 
Sunday, June 9 2408279 tba tba SUSC Lyonnaise 12F CFC 12F Team 2 - Chohan
 
Sunday, June 9 2408273 KYSA Eagles — BYE
Sunday, June 9 2408280 10:15am Tom Binnie West GAC Panthers 12F MSC Cheetahs
 
Sunday, June 9 2408277 10:30am Empire Field N W Turf VAFC Blaze LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24
 
Sunday, June 9 2408274 12:00pm Walnut Grove turf 8v8 #2 LUSA LANGLEY UTD WEBERS24 SUSC Man United 12F
 
Tuesday, June 11 (week 10)
match id# time field home score away
Tuesday, June 11 2408276 5:00pm South Surrey Athletic Park #10 South CFC 12F Team 1 - Stuart CFC 12F Team 3 - Gill
 

EXIT

Contacts for Girls U12 Division U13 Intake Dev 3 - Red

teamcontactcontact
LUSA LANGLEY UTD WEBERS24 MIKE WEBER
604-839-1852
[javascript protected email address]
LUSA LANGLEY UTD WEDEMIRES24 COURTNEY WEDEMIRE
778-882-3854
[javascript protected email address]
KYLE GIROUX
604-307-2798
[javascript protected email address]
MSC Cheetahs Cynthia Taggart
604-8072374
[javascript protected email address]
Angela Walkey
778-554-1264
[javascript protected email address]
FFC Strikers Jaya Punia
604-240-7681
[javascript protected email address]
David Klassen
[javascript protected email address]
RUFC Lions 12/13 Jacqueline Louis
[javascript protected email address]
Angela Louis
[javascript protected email address]
CFC 12F Team 1 - Stuart Stuart Doug
604-928-8494
[javascript protected email address]
Sandhu, Gary(Gurminder)
604-763-1025
[javascript protected email address]
CFC 12F Team 2 - Chohan Chohan Hardip
604 818-0053
[javascript protected email address]
Hein, Rebecca
604-341-9121
[javascript protected email address]
CFC 12F Team 3 - Gill Gill Paul
604-603-1193
[javascript protected email address]
Delange, Alexandra
(604)-506-8196
[javascript protected email address]
GAC Panthers 12F Petra Bergholz
778-885-7445
[javascript protected email address]
NDFC Blue 12F Sumeet Khaira
604-652-3521
[javascript protected email address]
Neha Bains
778-814-6496
[javascript protected email address]
SUSC Lyonnaise 12F Karen Labbe
604-617-6778
[javascript protected email address]
SUSC Man United 12F Michael Hughes
604-603-8725
[javascript protected email address]
Rajo Jawanda
604-312-8099
[javascript protected email address]
SUSC Thunderbirds 12F Karanvir Dhami
778-522-3234
[javascript protected email address]
KYSA Eagles Laura Dorst
604-999-7013
[javascript protected email address]
Ellen Pratt
604-679-4942
[javascript protected email address]
VAFC Blaze Mark Russell
604-999-9387
[javascript protected email address]
Christian Hansen
236-330-1436
[javascript protected email address]

to top
to division standings
to division schedule
to schedules page


Schedules
Boys U8
(2016)
U9 Intake Dev 1 - Black
U9 Intake Dev 1 - Red
U9 Intake Dev 2
U9 Intake Dev 2/U9 Dev 3
U9 Intake Dev 3 - Black
U9 Intake Dev 3 - Red
U9 Intake Dev 3 - White
Boys U9
(2015)
U9 Dev 1 - Black
U9 Dev 1 - Red
U9 Dev 1 - White
U9 Dev 2 - Black
U9 Dev 2 - Red
U9 Dev 3 - Black
U9 Dev 3 - Purple
U9 Dev 3 - Red
U9 Dev 3 - White
Boys U10
(2014)
U11 Intake Dev 1 - Black
U11 Intake Dev 1 - Purple
U11 Intake Dev 1 - Red
U11 Intake Dev 1 - White
U11 Intake Dev 2 - Black
U11 Intake Dev 2 - Purple
U11 Intake Dev 2 - Red
U11 Intake Dev 2 - Silver
U11 Intake Dev 2 - White
U11 Intake Dev 3 - Black
U11 Intake Dev 3 - Purple
U11 Intake Dev 3 - Red
U11 Intake Dev 3 - Silver
U11 Intake Dev 3 - White
Boys U11
(2013)
U11 Dev 1 - Black
U11 Dev 1 - Purple
U11 Dev 1 - White
U11 Dev 1 - Red
U11 Dev 2 - Black
U11 Dev 2 - Purple
U11 Dev 2 - Red
U11 Dev 2 - White
U11 Dev 3 - Black
U11 Dev 3 - Green
U11 Dev 3 - Purple
U11 Dev 3 - Red
U11 Dev 3 - Silver
U11 Dev 3 - White
Boys U12
(2012)
U13 Intake Dev 1 - Black
U13 Intake Dev 1 - Purple
U13 Intake Dev 1 - Red
U13 Intake Dev 1 - White
U13 Intake Dev 2 - Black
U13 Intake Dev 2 - Purple
U13 Intake Dev 2 - Red
U13 Intake Dev 2 - Silver
U13 Intake Dev 2 - White
U13 Intake Dev 3 - Black
U13 Intake Dev 3 - Purple
U13 Intake Dev 3 - Red
U13 Intake Dev 3 - Silver
U13 Intake Dev 3 - White
Boys U13
(2011)
U14 Intake Div 1 - Black
U14 Intake Div 1 - Purple
U14 Intake Div 1 - Red
U14 Intake Div 1 - White
U14 Intake Div 2 - Black
U14 Intake Div 2 - Red
U14 Intake Div 2 - White
U14 Intake Div 3 - Black
U14 Intake Div 3 - Purple
U14 Intake Div 3 - Red
U14 Intake Div 3 - White
Boys U14
(2010)
U14 Div 1 - Black
U14 Div 1 - Red
U14 Div 2 - Black
U14 Div 2 - Red
U14 Div 2 - White
U14 Div 3 - Black
U14 Div 3 - Red
Boys U15
(2009)
U15 Div 1
U15 Div 2 - Black
U15 Div 2 - Red
U15 Div 3 - Black
U15 Div 3 - Red
Boys U16
(2008)
U16 Div 1
U16 Div 2
U16 Div 3 - Black
U16 Div 3 - Red
U16 Metro
Boys U17
(2007)
U17 Div 1
U17 Div 2
Boys U18
(2006)
U17 Metro/U18 Div 1
U17/U18 Div 3
U18 Div 2
Girls U8
(2016)
U9 Intake Dev 1 - Black
U9 Intake Dev 1 - Red
U9 Intake Dev 3 - Black
U9 Intake Dev 3 - Red
Girls U9
(2015)
U9 Dev 1 - Black
U9 Dev 1 - Red
U9 Dev 2/3
U9 Dev 3
Girls U10
(2014)
U11 Intake Dev 1 - Black
U11 Intake Dev 1 - Red
U11 Intake Dev 2 - Black
U11 Intake Dev 2 - Red
U11 Intake Dev 3
Girls U11
(2013)
U11 Dev 1 - Black
U11 Dev 1 - Red
U11 Dev 2 - Black
U11 Dev 2 - Red
U11 Dev 2 - White
U11 Dev 3 - Black
U11 Dev 3 - Red
Girls U12
(2012)
U13 Intake Dev 1 - Black
U13 Intake Dev 1 - Red
U13 Intake Dev 2 - Black
U13 Intake Dev 2 - Red
U13 Intake Dev 2 - White
U13 Intake Dev 3 - Black
U13 Intake Dev 3 - Red
Girls U13
(2011)
U14 Intake Div 1 - Black
U14 Intake Div 1 - Red
U14 Intake Div 2
U14 Intake Div 3 - Black
U14 Intake Div 3 - Red
Girls U14
(2010)
U14 Div 1
U14 Div 2
U14 Div 3
Girls U15
(2009)
U15 Div 3 - Black
U15 Div 3 - Red
Girls U16
(2008)
U15/U16 Div 1
U15/U16 Div 2
U16 Div 3
Girls U17
(2007)
U16/U17 Metro
Girls U18
(2006)
U17/U18 Div 1
U17/U18 Div 2
U17/U18 Div 3

EXIT